Τα νέα μας

Τα νέα μας

Εδώ θα διαβάζετε τα νέα μας για το πρόγραμμα!

1. Έγκριση του προγράμματός μας
  2. Ενημέρωση

Υπενθυμίζουμε στα μέλη της ομάδας πως οι συναντήσεις θα ξεκινήσουν την Πέμπτη 20/11/2014 και ώρα 2:00. Να φέρουν μαζί τους δύναμη, κέφι και ισως κατι φαγώσιμο!

• Εκπόνηση ερωτηματολογίου

Ένα ερωτηματολόγιο αξιολόγησης θα δοθεί στους μαθητές στην αρχή και το τέλος του προγράμματος.

• Επικοινωνία μέσω skype: Θα υπάρξει μία ημέρα κατά την οποία τα σχολεία θα επικοινωνήσουν μέσω skype. Θα χρησιμοποιήσουμε κάποια ημέρα που θα αφορά το Κοινωνικό Σχολείο
  • Επιμόρφωση το Δεκέμβριο: Θα γίνει 4ωρη επιμόρφωση όλων όσων συμμετέχουν στο δίκτυο στις 3/12/2014
  • Ερωτηματολόγιο αξιολόγησης
  • 2/12/2014 Βιωματικό σεμινάριο, από ώρα 16:00- 20:00 στο χώρο του 6ου Γυμνασίου Πατρών (Αγίας Σοφίας και Έλληνος Στρατιώτου)
  • 26 Φεβρουαρίου 2015, Bazaar Τοπικών ΠροϊόντωνΣτην Πλατεία Γεωργίου Από Τις 9 Έως Τις 13.30. Ελάτε Να Μας Στηρίξετε!
  • 18/3/2015 Δεύτερο παζάρι στο χώρο του σχολείου. Γονείς και καθηγητές στήριξαν την προσπάθεια των μαθητών του προγράμματος.
  • 21 και 22 Απριλίου 2015 – Η διήμερη εκδρομή στο Βόλο – Πήλιο. Θα ενημερωθούν γονείς και μαθητές σχετικά με το πρόγραμμα της εκπαιδευτικής μας επίσκεψης στα πλαίσια του θεματικού δικτύου.
  • 2/4/2015 – Προγραμματισμένη ενημερωτική συνάντηση γονέων με τις υπεύθυνες του προγράμματος εν όψει της διήμερης εκδρομής μας στο σχόλασμα μετά απο την εκδρομή στις 13.15 μ.μ.- Θα δοθεί στους γονείς το πρόγραμμα της εκδρομής και θα ενημερωθούν για τους εκπαιδευτικούς στόχους  αυτής της μετακίνησης. Δείτε την ανακοίνωση εδώ και το πρόγραμμα εδώ