Αποχαιρετώντας τη Γ’ Γυμνασίου

Αποχαιρετώντας τη Γ' Γυμνασίου

Αποχαιρετώντας τη Γ’ Γυμνασίου

Την Πέμπτη, 8 Ιουνίου 2017, έγινε η καθιερωμένη αποχαιρετιστήρια εκδήλωση για την Τρίτη τάξη. Μίλησαν ο Διευθυντής μας, η υποδιευθύντρια, η πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων,οι καθηγητές τους της φετινής και όχι μόνο χρονιάς, τους ευχήθηκαν καλή μετάβαση στο επόμενο στάδιο της εκπαιδευτικής τους σταδιοδρομίας και να μείνουν πιστοί σε όσες αξίες έμαθαν σε τούτο το σχολείο.

Οι καθηγητές τους τους μοίρασαν από ένα αναμνηστικό δώρο συνοδευόμενο από τη ρήση του Antoine de Saint Exup?ry : ‘Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά…

Την ουσία δεν τη βλέπουν τα μάτια…” και ” Πορεύσου στη ζωή σου με οδηγό την ΑΓΑΠΗ. Από αυτήν απορρέουν η ε π ι ε ί κ ι α, η  σ υ γ γ ν ώ μ η  και  ο  σ ε β α σ μ ό ς προς τον άλλο.”

Ο σύλλογος γονέων ετοίμασε για τους μαθητές το δικό τους αναμνηστικό δίπλωμα με την ημερομηνία συνάντησης των μαθητών και φυσικά υπέροχα και λαχταριστά εδέσματα και αναψυκτικά! Τους ευχαριστούμε πολύ!