Κοπή Πίτας 2018

Κοπή Πίτας 2018 από τον Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πρόσφερε στους μαθητές και τον Σύλλογο Διδασκόντων του Γυμνασίου μας την Πρωτοχρονιάτικη πίτα σε μια εκδήλωση που έγινε σήμερα Πέμπτη, 25 Ιανουαρίου 2018 στις 11 πμ. έξω στο προαύλιο του σχολείου. Η εκδήλωση κατά το έθιμό μας έγινε παρουσία του ιερέα και του ψάλτη του Ι. Ν. της Κοιμήσεως της Θεοτόκου. Οι προσκεκλημένοι μας  μετά την ευλογία της Πίτας ευχήθηκαν τα καλύτερα σε όλους μας για την φετινή χρονιά.

Η συνάδελφος μας και φιλόλογος Μαρία Βρυνιώτη κέρδισε το φλουρί και μαζί με αυτό ένα συμβολικό δώρο από τον Σύλλογο Γονέων, ο οποίος μάλιστα είχε φροντίσει και για το δώρο του μαθητή της κάθε τάξης!

Ευχαριστούμε από καρδιάς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την ευγενική τους προσφορά στο σχολείο!