Γράφτηκε για μας | Έγραψε η Πατρινή εφημερίδα Πελοπόννησος

Γράφτηκε για μας | Έγραψε η Πατρινή εφημερίδα Πελοπόννησος:

«Όμορφη εικόνα σε ένα όμορφο σχολείο.

6/10/2014- Ημέρα Σχολικού αθλητισμού και κατά του ρατσισμού στον αθλητισμό

Το αντιρατσιστικό μήνυμα πέρασαν οι μαθητές του Γυμνασίου Οβρυάς, στν εκδήλωση που έγινε την περασμένη Δευτέρα στο πλαίσιο του εορτασμού της Ημέρας Αθλητισμού. Μια μέρα γιορτής για τα παιδιά και το συνολικό αποτέλεσμα αντανακλά στις προθέσεις που έκανε το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου και ο διευθυντής Αντώνης Λότσος.

Κατά τη διάρκεια του πρωινού επισκέφτηκαν το Γυμνάσιο και χάρηκαν με τη δράση των παιδιών, η κ. Γράψα (πρόεδρος της δημοτικής ενότητας Οβρυάς), η κ. Πιερρή (προϊσταμένη της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης), η κ. Μητρογιάννη ( υπεύθυνη του Γραφείου φυσικής Αγωγής) αλλα και ο δημοσιογράφος της «Π» Τάσος Σταθόπουλος.

Ακούστηκαν αντιρατσιστικά τραγούδια, τα παιδιά ζωγράφισαν, ενώ έπαιξαν μπάσκετ, βόλεϊ, ποδόσφαιρο, πινγκ-πονγκ.

Στο τέλος, ο διευθυντής διάβασε το μήνυμα του Υπουργείου, για την πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού, για τη μάχη κατά του ρατσισμού, για τη διαφορετικότητα και το ότι είμαστε όλοι ίσοι.»

6/10/2014- Ημέρα Σχολικού αθλητισμού και κατά του ρατσισμού στον αθλητισμό.

Λεπτομέρειες σε μορφή PDF εδώ