Υποδοχή της Α’ Γυμνασίου

ΥΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ Α ΤΑΞΗΣ 2017 18

Υποδοχή της Α’ Γυμνασίου

Την Παρασκευή, 29 Σεπτεμβρίου 2017, κατά τις δυο τελευταίες ώρες του σχολικού ωραρίου- 5η και 6η ώρα, πραγματοποιήθηκε η προγραμματισμένη για τους μαθητές της Α’ Γυμνασίου εκδήλωση υποδοχής τους. Παρουσία των διδασκόντων εκείνων των ωρών, ο Διευθυντής, κ. Χρήστος Θεοδώρου και η υποδιευθύντρια, κ. Σταματία Μαντζουράνη, χαιρέτησαν και επίσημα τους μαθητές ευχόμενοι την καλή τους πρόοδο και επιμένοντας σε εκείνα τα γενικά σημεία που ορίζουν την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.

Στη συνέχεια, η εκπαιδευτικός, κ. Ασημίνα Σελιμά, ανέδειξε όλες εκείνες τις συμπεριφορές που θα βοηθήσουν ουσιαστικά τους νέους μαθητές στο δύσκολο έργο της σχολικής τους ζωής. Βήμα βήμα έγινε σαφής ο σχολικός κανονισμός με πολύ ξεκάθαρες συμπεριφορές εντός και εκτός τάξης, από την είσοδο του μαθητή το πρωί στο σχολείο και την στάση του στον προαύλιο χώρο ως την παραμονή του στην αίθουσα.

Στη συνέχεια οι μαθητές απόλαυσαν γλυκίσματα και αναψυκτικό που φρόντισε η ομάδα υποδοχής!