Χίλια ευχαριστώ … χίλιες ευχές

Χίλια ευχαριστώ … χίλιες ευχές

Σε κλίμα συγκίνησης υποδέχθηκε η γραμματέας του Ιδρύματος Κιβωτός της Αγάπης την ομάδα των τριάντα περίπου μαθητών από την Γ’ κυρίως τάξη και τις συνοδούς καθηγήτριές τους, κ. Σελιμά και κ. Παπασπύρου, την Τετάρτη, 13 Ιουνίου, στις 6.30 το απόγευμα. Χίλια ευχαριστώ … κατάφερε να ψελλίσει φανερά συγκινημένη η κ. Πασματζή όταν τα δύο παιδιά του δεκαπενταμελούς( Αναστάσιος Δουκλιάς και Μαρίνα Αλμπάνη) της παρέδωσαν το φάκελο με τα χρήματα που είχαν συγκεντρωθεί καθ’όλη τη διάρκεια της χρονιάς: 1000 ευρώ! Εξέφρασε την σκέψη δε πως τέτοιες ενέργειες εθελοντισμού και προσφοράς είναι που κρατούν το ίδρυμα ακόμα όρθιο και ζωντανό!

Στην συνέχεια οι μαθητές κράτησαν για μια περίπου ώρα συντροφιά στα παιδάκια στον χώρο δραστηριοτήτων και εκδηλώσεων, όπου τους τραγούδησαν, μοίρασαν μπαλόνια και έπαιξαν μαζί τους.

Σε μας απομένει να δώσουμε πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας, οι οποίοι μετέχουν σε τέτοιες δράσεις κοινωνικής αλληλεγγύης καθώς και στην εμπνεύστρια του θεσμού κυρία Ασημίνα Σελιμά!