Καλοκαιρινή γιορτή λήξης 2018

Καλοκαιρινή γιορτή λήξης 2018

Δευτέρα, 11 Ιουνίου 2018, 20.30, προαύλιος χώρος: με αφορμή τη μεγάλη σχολική διακοπή συναντηθήκαμε η σχολική κοινότητα, μαθητές, καθηγητές, γονείς και κηδεμόνες σε μια ακόμα γιορτινή λήξη!  Πρόκειται για ένα θεσμό που υλοποιεί το σχολείο τα τελευταία χρόνια με τη σημαντική αρωγή των εκπαιδευτικών Φυσικής αγωγής. Αρχικά, ο  Διευθυντής είχε την ευκαιρία να προβάλει ανάμεσα στα άλλα τη συνολική αποτίμηση της σχολικής χρονιάς, η οποία κύλησε σε γενικές γραμμές ομαλά, με γενικότερους στόχους παιδευτικούς που περιλαμβάνουν πέρα από την πολύτιμη γνώση των αντικειμένων, κοινωνική μόρφωση και κοινωνικές δεξιότητες. Το γενικό συντονισμό της εκδήλωσης ανέλαβε για φέτος ο εκπαιδευτικός Φυσικής αγωγής, κ. Γεώργιος Τάνταρος. Η εκδήλωση περιείχε ένα ψυχαγωγικό πρόγραμμα με επίδειξη αθλητικών και καλλιτεχνικών δεξιοτήτων των μαθητών μας. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια: όχι μόνο διότι η εμφάνισή τους ήταν άψογη αλλά και επειδή σ αυτούς ανήκε η πρωτοβουλία της προετοιμασίας και της οργάνωσης των δραστηριοτήτων.

Ευχόμαστε σε όλους ένα καλό Καλοκαίρι!

Απολαύστε μερικά στιγμιότυπα από την υπέροχη προσπάθεια των μαθητών μας!