Γλυκιά υποδοχή με κανονισμό

Γλυκιά υποδοχή με κανονισμό

Η τελετή υποδοχής των μαθητών της Α’ Γυμνασίου πραγματοποιήθηκε  τη Δευτέρα, 17 Σεπτεμβρίου 2018, την 6η και 7η ώρα του σχολικού τους ωραρίου. Παρουσία των διδασκόντων εκείνων των ωρών, ο Διευθυντής, κ. Χρήστος Θεοδώρου και η υποδιευθύντρια, κ. Σταματία Μαντζουράνη, καλωσόρισαν επίσημα τους μαθητές και τόνισαν τη σημασία της συμμόρφωσης στον κανονισμό του σχολείου για τη διευκόλυνση της προόδου τους.

Στη συνέχεια, η εκπαιδευτικός, κ. Ασημίνα Σελιμά, επεσήμανε όλες τις συμπεριφορές που θα βοηθήσουν ουσιαστικά τους νέους μαθητές στο δύσκολο έργο της σχολικής τους ζωής. Βήμα βήμα έγινε σαφής ο σχολικός κανονισμός με πολύ ξεκάθαρες συμπεριφορές εντός και εκτός τάξης: κατά την προσέλευση τους εποχούμενοι ή μη, κατά την είσοδό τους στο σχολείο, την στάση τους στον προαύλιο χώρο και την παραμονή τους στην αίθουσα.

Στη συνέχεια στους μαθητές μοιράστηκε γλύκισμα και αναψυκτικό που φρόντισε η ομάδα υποδοχής!