Εύρεση καθηγητών και χρήση της πλατφόρμας e-me

Θα σας στείλω (στα mail των γονέων, όσων τουλάχιστον έχουν στείλει), έως το βράδυ τα username των καθηγητών. Δε μπορώ να τα ανακοινώσω στη σελίδα που είναι δημόσια και τη βλέπει οποιοσδήποτε. Σχετικά με τις ανησυχίες πολλών από εσάς και των παιδιών σας πως θα μείνετε πίσω ή θα αξιολογηθείτε αρνητικά λόγω  των δυσκολιών σας στη σωστή χρήση της πλατφόρμας, θέλω να σας διαβεβαιώσω πως δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας, απλά κρατάμε μια εκπαιδευτική επαφή με τα παιδιά. Ότι υλικό ανεβαίνει θα παραμείνει στη θέση του, ώστε να είναι προσβάσιμο σε όλους ανά πάσα στιγμή. Θέλω επίσης να σεβαστείτε τον τεράστιο όγκο προσωπικής μου εργασίας και να μην επικοινωνείτε τηλεφωνικά με το παραμικρό. Μπορείτε να στείλετε mail, να στέλνετε μήνυμα μέσω της πλατφόρμας στον εκάστοτε καθηγητή, να ρωτήσετε κάποιους άλλους γονείς, μαθητές κλπ. Οι εγγραφές στο σχολικό δίκτυο παρατείνονται έως τις 6 Απριλίου. Κάποιοι (λίγοι) εκπαιδευτικοί δουλεύουν και στην eclass. Να μπείτε και εκεί. Κάποιοι από εμάς θα δοκιμάσουμε τις επόμενες ημέρες και τη χρήση της πλατφόρμας webex για ζωντανή διδασκαλία, οπότε θα σας ανακοινωθεί το ακριβές πρόγραμμα και πως θα μπουν τα παιδιά.