Ποδήλατο και ασφάλεια

Ποδήλατο και ασφάλεια

Τη Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου, οι μαθητές της Α’ τάξης με την καθηγήτρια των Εικαστικών και των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, υποδέχτηκαν στο σχολείο μας κατόπιν πρόσκλησής της , τον Προπονητή του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών και πρώην Αθλητή-Πρωταθλητή κύριο Τάκη Λαϊνά ,καθώς και τον Πρόεδρο του Ομίλου(Π.Ο.Π ΠΑΤΡΩΝ) Σπύρο Πολίτη. Αφορμή της επίσκεψης αυτής στάθηκε ο Δείκτης «Ευ Ζην- Ζω Καλύτερα» με τη θεματική ενότητα «Οδική Ασφάλεια» και η ενημέρωση του κυρίου Λαϊνά βασίστηκε στην «Ασφάλεια και ποδήλατο» και επεκτάθηκε στην ποδηλασία, στο αγαπημένο αυτό άθλημα, μέσο μεταφοράς και ψυχαγωγίας των μαθητών μας. Η ανταπόκριση των μαθητών ήταν σπουδαία και συμμετείχαν ενεργά ως συνομιλητές στις ερωτήσεις του κυρίου Λαϊνά και τους συγχαίρουμε γι’ αυτό με ένα μεγάλο Μπράβο!

Το σχολείο μας θέλει να ευχαριστήσει τον κύριο Λαϊνά για την ανταπόκρισή του στο κάλεσμά μας και φυσικά για την επιτυχή αυτή ενημέρωση που είχε ως αποδέκτες τους μαθητές μας.

Δώρα Αραπάκου, Εικαστικός