Παρουσίαση Αγωγής Σταδιοδρομίας

Παρουσίαση Αγωγής Σταδιοδρομίας

Παρουσίαση Προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας

Οικιακη Παραγωγη κι επιχειρηματικοτητα”

Με το συγκεκριμένο Πρόγραμμα ανήκουμε στο δίκτυο με θέμα “Τοπικά προϊόντα και ανάπτυξη – επιχειρηματικότητα”.
Το πρόγραμμα μας Αγωγής σταδιοδρομίας 2014- 2015 παρουσιάστηκε στην γιορτή λήξης του σχολείου στις 17 Ιουνίου 2015 στους μαθητές και γονείς, παρουσία φορέων της τοπικής αλλά και ευρύτερης κοινωνίας των Πατρών. Μας τίμησε με την παρουσία της η κ. Μαρία Παππά, μία από τους υπευθύνους των Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας στο ΚΕΣΥΠ. Ήταν μεγάλη η συμμετοχή των γονέων και κηδεμόνων και η συμμετοχή του συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων εξαιρετική με την προσφορά πλούσιων εδεσμάτων στο τέλος της γιορτής. Την ίδια ημέρα με την Παρουσίαση Αγωγής Σταδιοδρομίας έγινε και η παρουσίαση του προγράμματος Αγωγής Υγείας με την προβολή των δράσεών του σε ένα βίντεο με τίτλο “Παιδιά εν δράσει”.

Παρουσιάζουμε τις εργασίες των ομάδων ,απόσπασμα από μια συνέντευξη των μαθητών του προγράμματος στον γυναικείο αγροτουριστικό συνεταιρισμό Πορταριάς Βόλου Μαγνησίας και  φυσικά τις αναμνήσεις μας από την διήμερη εκδρομή του δικτύου στον Βόλο καθώς επίσης και από την διδακτική μας επίσκεψη στο Μοσείο Σταφίδας Κουνινιώτη στο Αίγιο. Οι υπεύθυνες του προγράμματος ήταν κ. Μαράτου Σοφία, ΠΕ5, Ρίζου Ελένη, ΠΕ4, Σκοτσιμάρα Λουκία, ΠΕ3.

Παρουσιαση προγραμματος αγωγης σταδιοδρομιας… από -sofiam