25 ΜΑΡΤΙΟΥ 1821 – ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΒΡΥΑΣ 2017

25 ΜΑΡΤΙΟΥ 1821 - ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΒΡΥΑΣ 2017

25 ΜΑΡΤΙΟΥ 1821 – ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΒΡΥΑΣ 2017

Η φιλόλογος Σταματία Μαντζουράνη επέλεξε τον επικό ποιητή Αριστοτέλη Βαλαωρίτη για να ξεκινήσει την εορτή. “Ο βράχος και το κύμα” και “Ο Σαμουήλ” (Η ανατίναξη στο Κούγκι. Η αυτοθυσία του καλόγερου Σαμουήλ και των Σουλιωτών). Για τη συνέχεια, ο καραγκιόζης στην Επανάσταση και Ο ματρόζος.

“Μικρές στιγμές μιας μεγάλης ιστορίας” Αυτόν τον τίτλο διάλεξε για τον εορτασμό της φετινής επετείου η εκπαιδευτικός.

Μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Αιδεσιμολογιώτατος Πρωτοπρεσβύτερος π. Χαράλαμπος Παπαδόπουλος και αρκετοί γονείς.

Συγχαίρουμε και ευχαριστούμε τους συντελεστές της γιορτής ξεκινώντας από τις επιλογές της κ. Μαντζουράνη, τα σκηνικά της  κ. Θεοδώρας Αραπάκου, την ανάδειξη ταλέντων από την κ. Κολυροπούλου, το δέσιμο της πολυπρόσωπης ομάδας για την τελική παρουσίαση της γιορτής στο σχολείο μας, τους μαθητές για την εξαιρετική προσπάθειά τους και τον μαθητή της Γ τάξης Φώτη Μελιτσόπουλο στα ηχητικά.